Hastanemiz Sağlık Bakanlığına bağlı ekipler Tarafından "Sağlıkta Kalite Standartları-Hastane seti" üzerinden değerlendirilmesinden yüksek puan aldı.
07 Haziran 2022

Her yıl kalitesini bir adım daha ileri taşıma amacıyla çalışmalarını yürüten Tatvan Devlet Hastanesi Sağlıkta Kalite Standartları kalite denetlemesinde de başarısını ispatlamış oldu. Tatvan Devlet Hastanesi 27.05.2022 tarihinde Sağlık Bakanlığı'nın Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinde de Bitlis’de en yüksek kalite puanını aldı.

Hastane yönetimi tüm birim sorumluları ile toplantı yaparak SKS Değerlendirmesinde alınan puan ile ilgili gerekli analizler yapıldı. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Başhekim Op.Dr. Gökmen Reyhanlı; Tüm çalışanlarımızla bir bütün olarak, özveri ile çalışıyoruz. Kalite prosedürlerinin aktif uygulanması, hizmet içi eğitimler, enfeksiyon kontrolü ve denetimi, öz değerlendirmeler ve kontroller, hasta çalışan memnuniyetinin sürekli takibi hastane yönetimimiz tarafından dikkat ve özenle yapılmaya devam edilecektir. Sağlık Bakanlığı tarafında yapılan bu denetimde aldığımız yüksek puan bizi gururlandırdı. Bu başarının sağlanmasından hastane yönetimimiz, birim sorumlularımız, bilgi işlem, güvenlik hizmetleri ve yemekhanesinden temizlik işlerine kadar her bir çalışanın emeği olduğunun bilincindeyiz. Başarılarından dolayı hastanemizin tüm çalışanlarını tebrik ediyor, her daim kurumumuza desteklerini esirgemeyen İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Emine Kübra DİNDAR DEMİRAY'a teşekkürlerimizi sunarız. Hastanemiz misyonu ve hedefleri doğrultusunda bu başarının devamının sağlanacağına inanıyoruz."dedi