Tatvan Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Gökmen Reyhanlı, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümü kutlama mesajı
18 Mart 2024

Başhekim Op. Dr. Reyhanlı yaptığı açıklamada, zaferin Türk milletinin milli birlik ve direnişinin en önemli sembollerinden biri olduğunu belirtti.

Op. Dr. Reyhanlı sözlerinin devamında, "Bugün, Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünü gururla ve minnetle kutluyoruz. Bu zafer, Türk milletinin vatanseverlik ve direniş ruhunun en parlak örneklerinden biridir. Çanakkale'de, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz, ülkemizin bağımsızlığı ve onurunun korunması uğruna büyük bir fedakarlıkla mücadele etmişlerdir. Bu mücadele, milletimizin birlik ve beraberlik içinde gösterdiği kararlılık ve dayanışmanın bir ifadesidir." şeklinde konuştu.

Ayrıca, Op. Dr. Gökmen Reyhanlı, Çanakkale Zaferi'nin, tıbbiye mektebi öğrencileri de dahil olmak üzere, Türk milletinin her kesiminin verdiği mücadeleyi de simgelediğine dikkat çekti. "Çanakkale'de şehit düşen tıbbiye mektebi öğrencileri de unutulmamalıdır. Onların fedakarlıkları, zaferin anlamını daha da derinleştirir." diyen Reyhanlı, Çanakkale ruhunun Türkiye'nin her köşesinde yaşatılmasının önemine vurgu yaptı.

Op. Dr. Gökmen Reyhanlı, son olarak 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünü kutlayarak, "Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle anıyorum.” dedi.