Bitlis Tatvan Devlet Hastanesinde yapılan yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı.
24 Aralık 2021

 

Hastanede olası bir yangın durumunda eksiklikleri görebilmek ve bu tür olaylara karşı hazır olunabilmesi amacıyla gerçekleştiren tatbikata hastane personeli, Tatvan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı ekipler katıldı.

 

Tatbikat öncesi UMKE personeli tarafından slayt gösterimi ile personele yangınlar ve müdahale konusunda bilgi verildi. Daha sonra senaryo gereği bir binanın zemin katında çıkan yangına, itfaiye ekiplerine haber verildikten sonra hastane personelince ilk etapta yangın söndürme tüpleri ve su ile müdahale edildi.

 

Başhekim Yard. Uzm.Dr. Yılmaz UZUN tatbikatta olası yangın ve hiç umulmadık afetlere karşı yapılması gerekenleri test ettiklerini söyledi.

Bu tatbikatla amacımız; Afet ve Acil Durumlarda hızlı bir şekilde mobilize olup, uygun ve etkin müdahalede bulunmak, hasta, hasta yakınları ve çalışanlarımızın can güvenliğini sağlamak, hastanemizi fiziksel ve fonksiyonel olarak afete hazırlıklı ve dayanıklı hale getirmektir.

Daha önce bu tatbikatı masa başında gerçekleştirdik. Eğitimini aldığımız konular ile oluşturduğumuz senaryoyu bugün sahada icra ettik. Olay Yönetim Ekibinin ve personelimizin olası bir duruma hazır olduğunu gördük. Bundan sonra da farklı konulardaki acil durumlarda hastanemizin yanıt verme kapasitesini ölçmek ve daha verimli hale getirmek için tatbikatlar yapmaya devam edeceğiz.  

  • 11.png
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 7.jpg