Hastane Tarihçemiz
28 Aralık 2021

BİTLİS TATVAN DEVLET HASTANESİ

Sağlık Bakanlığı tarafından yapımına 2013 yılı Mayıs ayında başlanan ve 12 bin 190 metre karesi kapalı alan olmak üzere toplam 89 bin 570 metrekare alan üzerine kurulmuştur.
Hastanemizde 9 blok , 2 bodrum kat + zemin+ 4 Normal Kat+ Tesisat katı bulunmaktadır. 113 adet doktor odası, 92 adet muayene odası bulunmaktadır.

 

Hastanemizde 10 adet ameliyathane yer almaktadır. 4 adet yoğun bakım(2 adet gene yoğun bakım+ 2 adet Y.doğan Y.bakım) bulunmaktadır. 19 adet diyaliz odası hizmet vermektedir.

Hastanemiz ek binalarıyla birlikte 543 yataklıdır. Hastanede ayrıca 1 süit hasta odası mevcuttur.
Hasta ve hasta yakınlarının her türlü konfor ve güvenini ön planda tutan hastanede;  kafeterya, kantin,  kuaför,  ATM gibi yine hasta ve hasta yakınlarına tesislerde bulunmaktadır.

Yenidoğan Yoğun Bakım içerisinde kurulan “Anne Oteli”  sayesinde anneler, bebekleri hakkında sağlıklı bilgi edinme, izleme ve dinlenme imkanına sahip olmaktadırlar.

Hasta odalarının tamamı içerisinde, LCD ekran tv, buzdolabı, banyo-tuvalet ve lavabosu ile hasta refakatçisi için tamamıyla özel olarak dizayn edilmiş ve gerektiğinde yatak pozisyonuna çevrilebilir koltuklar bulunmaktadır.

Hastanemiz  modern bir konferans salonuna sahiptir.