T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü Tatvan Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü Tatvan Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Bölgenin ilk mide küçültme ameliyatı hastanemizde yapıldı

Güncelleme Tarihi: 19/03/2019

Yapılan ameliyat hakkında gazetecilere bilgi veren Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi Başhekimi Yaşar Akay, bölgede ilk kez yapılan ameliyatın başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini ve bu tür ameliyatların artık Tatvan’da yapılabileceğini kaydetti.

Ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrah Uzmanı Op. Dr. Mehmet Volkan Yiğit ise, ameliyatı laparoskopik yöntemle yaptıklarını söyledi.

Hastanın yüksek kilo şikayeti ve kiloya bağlı olarak astım, kas ve eklem problemleri, yürüme zorlukları ve nefes darlığı, hipertansiyon gibi şikayetleriyle hastaneye başvurduğunu belirten Op. Dr. Mehmet Volkan Yiğit, “Yapılan tahlil ve incelemelerin ardından alanında uzman arkadaşlarımızla birlikte yaptığımız değerlendirmenin ardından obezite ameliyatını uygun bulduk. Yaptığımız laparoskopik yani kapalı yöntem ameliyatın ardından hastamızı takip amacıyla servise aldık. Hastamız 56 yaşında, 135 kilogram ağırlığında, 1,65 boyunda, vücut endeksi 48 ve süper obezite sınırında. Ameliyat çok başarılı geçti ve hastamızın genel durumu şuan iyi. Alanında uzman arkadaşlarımızın kontrolleri tamamlandı, servisteki gözlem süreci devam ediyor. Bölgemizde çok yapılan bir ameliyat değil bu, çok büyük merkezlerde yapılan bir ameliyat bu. Bu ameliyatı başarılı bir şekilde yapmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.” Şeklinde konuştu.
Ameliyat sonrası kendisini iyi hissettiğini ifade eden Naciye Gencer, uzun süredir yüksek kiloda olduğunu ve hiçbir şekilde kilo veremediğini, bu ameliyat için hastane yönetimine teşekkür etmek istediğini söyledi.

c8459c3e20d89c2be5fcb0a808008561.jpg