T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü Tatvan Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü Tatvan Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hastanemizde Tıp Bayramı Kutlandı

Güncelleme Tarihi: 19/03/2019

Hastanemizde 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle konferans salonunda sağlık personelleri ile birlikte tıp bayramı kutladı. 

Hastanemiz konferans salonunda gerçekleştirilen programda doktorlarımıza video sunumu gerçekleştirildi.

Programda Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü tarafından doktorlarımıza hediyeleri verildikten sonra hazırlanan pasta Başhekimimiz Ferah çakır tarafından kesildi. 

İnsan sağlığının korunması, sağlık hizmetlerinin aksamadan vatandaşlara sunulmasının kutsal bir vazife olduğunu belirten Başhekim Çakır yaptığı açıklamada, “Bu vazifeyi her koşulda büyük bir fedakârlık ve sevgiyle yapan hekim ve sağlık çalışanlarının ortaya koyduğu çabanın değeri de ölçüsüzdür. Milletimizin bağımsızlık mücadelesindeki ilk kıvılcımının tarihi olan 14 Mart 1919’da İstanbul’u işgal eden düşman kuvvetlerini protesto ederek, milli mücadelemizin öncülüğünü yapan Tıbbiyeliler, istiklal savaşımızda önemli bir rol oynamıştır. Sağlık çalışanları,  geçmişte Çanakkale ve kurtuluş savaşında nasıl büyük kahramanlıklar gösterdiyse; bugün de yürütülen operasyonlarda da aynı azim ve kararlılığı göstererek, kahraman ordumuza şifa dağıtmakta ve ay yıldızlı bayrağımızın dalgalandığı her noktada korkusuzca görevini sürdürebileceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermektedir” dedi.

Karşılaşılan türlü güçlüklere rağmen, bu kutsal mesleğin icrasında vatandaşların sağlık sorunlarının çözümüne yönelik gösterilen insanüstü bu gayretin iftihar sebebi olduğunu ifade eden Başhekim Çakır, “Bir insanı kurtarmayı tüm insanlığı kurtarmak olarak gören, vatandaşlara hak ettikleri sağlık hizmetlerini en etkin şekilde sunmayı vazife bilen tüm sağlık çalışanları, vefayı hak etmektedirler” dedi.

Çakır son olarak, “Bu duygu ve düşüncelerle tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

DSC_8955.JPG
DSC_8952.JPG
DSC_8963.JPG
DSC_8974.JPG
DSC_8969.JPG